WhatsApp
Ara
İnstagram

Duşakabin Sistemleri

Duşakabin Sistemleri

Duşakabin sistemleri günümüz banyo aksesuarları arasında vazgeçilmez haline gelmekle birlikte, her ev gereci gibi estetik olarak da banyo tasarımlarına fark katmaktadır.

Duşa kabin sistemlerinde temel olarak amaç, duş esnasında suyun duş teknesi ya da küvetin dışına çıkmasını önlemek ve banyo yüzeyinin kuru kalmasını sağlamaktır.

 

Duşakabin tasarımları birçok farklılıkları barındırmakla beraber, genel olarak tercihe göre temper cam veya mika malzemeden imal edilmektedir.

Bunun yanı sıra duşa kabin camları profil siz veya etrafı alüminyum profillerle çevrelenen tasarımlara sahiptir. Kapak tasarımları olarak da duşa kabinler ikiye ayrılır; sürgülü kapı ve bar kapı.

Bazı duşa kabin modelleri sürgüyü tekerleklerle sağlarken bazı modellerde tekerlek kullanılmadan oluşturulan sürgü sistemleri mevcuttur.

Duşa kabin sistemlerinde bar kapı kullanışlı olmaması nedeniyle pek tercih edilmezken, genelde sürgülü kapılar hem kullanım kolaylığı, hem de daha dar mekanlara kolaylıkla uyum sağlaması açısından öne çıkmaktadır.

Duşa kabin seçiminde estetik görünümün yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır


Öncelikle cam veya mika yüzeylerin su tutmayan malzemeden üretilmiş olması çok önemlidir.

Ayrıca eğer profil çerçeveli modelleri tercih ediyorsak bu çerçevelerin paslanmaz malzemeden imal edilmesi hijyen ve dayanıklılık açısından önemlidir.  

Tekerlekli sürgü ile imal edilen modellerin tekerleklerinin pas tutmaması da ileride açılmama,

kapanmama ya da sıkışma gibi problemleri önleme noktasında çok önemlidir.

Duşa kabin kapaklarının birleşme noktasında bulunan fitillerinde zamanla sertleşerek kötü bir görüntüye neden olması ve kırılıp deforme olması gibi durumlar söz konusudur. 

Bu tip problemlerin önlenebilmesi için fitilinden vidasına kadar her türlü detayın titizlikle düşünülüp karar noktasında dikkate alınmalıdır.

Duşa kabin sistemleri duş teknesi, küvet ve Jakuzi gibi tüm banyo Ekipmanlara uyum sağlayan modellerde tasarlanabilmektedir. 

Duşa kabin hijyeni  Jakuzi konforuyla birleşince banyolarımıza farklı bir hava katmakla birlikte, evimizin vazgeçilmez konforu haline gelmektedir.

Duşakabin Sistemleri

Paylaş

TÜM HİZMETLER
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM
Bilgi Talep Formu